Sport

Opublikowane przez Jack Gajdson w dniu

  • ł8
  • wodny eliminator  S U P
  • drużynówka 4
  • setkajakowa
  • Ł8

Ł8 to zawody w kajakowaniu po rzece Jeziorka na około 19 kilometrowej trasie z Łosia do Portu Stadion PIASECZNO na kajakach jedynkach Smart.

Celem zawodów jest wyłonienie najszybszego kajakarza.

Trasa jest wymagająca ze względu na przeszkody naturalne (typu leżące drzewa) oraz dwa JAZY które należy pokonać wychodząc z rzeki i przenosząc kajak około 20 metrów.

Każdy kto chce wziąć udział w zawodach musi posiadać w swoim telefonie endomondo oraz wypożyczyć kajak od „KAJAKKAJAKI”.

W przypadku wiosła oraz kamizelki asekuracyjnej uczestnik zawodów może posiadać własne lub też wypożyczyć.

Na miejsce startu uczestnik zawodów wraz z wypożyczonym kajakiem zostanie dowieziony przez organizatora.

Ilość startów bez ograniczeń.

Koszt wypożyczenia kajaka 60,00 pln

WODNY ELIMINATOR

Ściganie się na wodzie w dwójkach turystycznych z eliminowaniem najwolniejszych osad 😉
Doskonała rozrywka dla wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia. Start to 100 metrów biegu do miejsca wodowania kajaków potem tylko trzy pętle kajakowania . W każdym spływie eliminacyjnym bierze 6 załóg. Po każdej pętli odpadają 2 załogi. Do finału przechodzi zwycięska osada spływu plus 2 OSADY Z NAJLEPSZYMI CZASAMI ze wszystkich startów eliminacyjnych.


Załoga – 2 osoby w dowolnej konfiguracji
Trasa:
I PĘTLA 100 metrów LĄD, 450 metrów WODA

II PĘTLA 450 metrów WODA

FINISZ PĘTLA 450 metrów WODA

DRUŻYNÓWKA

to impreza nastawiona na mocną integrację. Zawody odbywają się na specjalnie przygotowanych 200 m torach. Drużyna składa się z 2 kobiet i 2 mężczyzn. Cała czwórka rywalizuję z innymi ekipami w siedmiu konkurencjach. Każdy zawodnik nie wliczając sztafety musi mieć zaliczone co najmniej 2 konkurencje. W każdej konkurencji przedstawiciel drużyny startuje tylko raz. Na dystansie 200 metrów przygotowaliśmy 5 konkurencji:

jedynki żeńskie, jedynki męskie, dwójki żeńskie, dwójki męskie oraz dwójka mieszana.

Do szóstej konkurencji dwójka OPEN 800 m. mogą zgłosić się pary w dowolnej konfiguracji tz. para damska, para męska lub para mieszana.
Jak przystało na poważne zawody kończącą konkurencją jest sztafeta. Każdy z czwórki ma do pokonania dystans 200 metrów a sygnałem do zmiany jest dotknięcie się wiosłami na linii startu. Panie płyną kajakiem jednoosobowym natomiast Panowie dwuosobowym.

SETKAJAKOWA

Na dystansie 100 metrów dwu osobowe załogi będą rywalizować w dwóch konkurencjach.

Pierwsza konkurencja to pływanie w kajaku dwu osobowym. Podczas jednego startu rywalizują ze sobą cztery załogi. Każda ekipa na swoim torze walczy o jak najlepszy czas.

Druga konkurencja rozegrana zostanie w kajakach jedynkach i będzie to sztafeta. Pierwsza osoba z załogi dopływa do partnera czekającego w kajaku po drugiej stronie toru. Po dotknięciu się wiosłami osoba czekająca rozpoczyna spływ finiszowy. Podczas jednego startu rywalizują ze sobą dwie załogi. Każda ekipa na swoim torze walczy o jak najlepszy czas.

W każdej konkurencji zdobywa się punkty. Czym lepszy czas tym większa liczba punktów.

Najwyższa suma punktów wyłoni najlepszą załogę w zawodach SETKAJAKOWA.

Ilość startujących załóg 20

Start w zawodach od 12 roku życia

Kategorie: Sport