Rekreacja

Opublikowane przez Jack Gajdson w dniu

Spływy jednodniowe

  • trasa familijna                           5km
  • trasa familijna plus                   6km
  • trasa wymagająca                    10km
  • trasa wymagająca plus            12km
  • trasa trudna                              18km
  • trasa trudna plus                       15km

TRASA PRZYJEMNA familijna

GOŁKÓW Młyn – PORT STADION 5 kilometrów

GOŁKÓW Most niebieski- PORT STADION 6 kilometrów

To dobra propozycja dla wszystkich, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę ze spływami kajakowymi. Wyprawa rozpoczyna się w niewielkiej miejscowości Gołków koło Piaseczna. Na odcinku nurt rzeki jest spokojny, a trasa nie posiada większych utrudnień. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w kajakowaniu, będzie to odpowiedni wybór na początek. Nie wymaga wielkich nakładów sił i zapewnia przyjemne widoki. Jednak należy pamiętać o przeniesienie kajaka na jazie  Startując z GOŁKOWA Młyn do pokonania jest tylko jaz na Górkach Szymona.

CZAS  SPŁYWU od 1,5 do 3 godzin.

TRASA WYMAGAJĄCA

GŁOSKÓW Most Zielony- PORT STADION 10 kilometrów

BOGATKI – PORT STADION 12 kilometrów

Osoby, które kilka razy były na spływie kajakowym z pewnością docenią przygotowaną z myślą o nich trasę. Urozmaicona jest naturalnymi przeszkodami, których pokonywanie dostarczy emocji podczas przeprawy rzeką.

Trasa przybiera momentami kręty przebieg, co wymaga już pewnego obycia z wiosłowaniem. Pokonując każdy kolejny kilometr można podziwiać malowniczą przyrodę Krainy Jeziorki.

CZAS SPŁYWU od 3 do 6 godzin.

TRASA TRUDNA

ŁOŚ – PORT STADION 18 kilometrów

GOŚCIEŃCZYCE – ŁOŚ  15 kilometrów

Dla wszystkich, lubiących prawdziwe wyzwania i mocne doznania przygotowaliśmy trudny spływ kajakowy rzeką Jeziorka. To gwarancja emocjonującego dnia. Trasa ma kręty przebieg z licznymi naturalnymi przeszkodami o długości 18 kilometrów, co wymaga siły oraz doświadczenia. Spływ na tej trasie pokonać można w pół dnia, przez cały czas zażywając aktywności na świeżym powietrzu i delektując się malowniczymi widokami.

Gościeńczyce – Łoś to rzadko uczęszczany odcinek rzeki Jeziorki przez kajakarzy przez co możemy stwierdzić …

CZAS SPŁYWU od 5 do 9 godzin.

Trasa ma również dużo przeszkód i sporo zawijasów. momentami jest bardzo wąska. przyroda wokół jeziorki zachwyca swoją zmiennością, którą można podziwiać przez 15 km.

Kategorie: Rekreacja